Kdyby mě teď někdo bodl do srdce, bolelo by to mnohem míň než tohle všechno..

18. listopadu 2016 v 22:17 | Tess |  diary.

Nejhorší je, když se odstanete do bodu, kdy už se tak nenávidíte. Najednou se na sebe do zrcadla už nedíváte s takovým odporem, už se nevidíte jako ta tlustá holka, která je tak odporná, že s ní nebude chtít nikdo ani mluvit. Sem tam si dokonce řeknete; Páni, mě ty stažený vlasy vážně sluší. Nebo: Mám vážně pěkný oči. A naivně si myslíte, že to tentokrát už bude fakt dobrý. Protože přece když kousek krásy uvidíte sami v sobě, třeba ji uvidí i ostatní. Přečetla jsem o tomhle hodně článků. úryvků a citátů. Nikdy jsem netušila, že se tolik stejných názorů bude tolik mýlit. Spadla jsem ještě níž. Já jsem se neviděla já už tak ošklivá a okolí bylo opačného názoru. Najednou mi začalo spoustu lidí připomínat, že nejsem hubená. Že nepatřím a nikdy nebudu patřit di škatulky "krásná holka". A nejhorší se vrátilo ještě ve větší míře. Začali mi tohle omýlat o hlavu cizinci. Nedávno se mi stalo, že jsme s kamarádkou čekali na další kamarády a ve městě k nám přišel kluk s letáčkama a zval nás do strip clubu. Dělali jsme si z něj srandu a smáli se. Dokud se neotočil na mě a neřekl mi, že zve hlavně mě, protože bych si asi jinak nikdy v životě na penis nesáhla. Haha. Vysmál se mi a odešel. Já se chtěla na místě propadnout, zalízt si někam a už nikdy v životě nevylízt. Kamarádi se mě najednou ptají, jaktože jsem teď tak depresivní. Radí mi jak mám najít štěstí v maličkostech, například v tom, že se můžu vidět s nima. Mám je nade vše ráda, o tom nepochybuji. Ale mám obavy, že dívat se, jak se každý večer postupně odčleňují za někým, koho by chtěli sbalit a nebo mi zrovna vykládají o tom, jak jsem kdysi byla jejich prioritou, avšak teď si našli svou drahou polovičku a jejich priority se samozřejmě změnili, mi ale vůbec v ničem nepomáhá. A vím, že až bude v jejich životech zase všechno na hovno, jejich lásky se na ně vykašlou, půjdou zase za mnou a priority se jim zase změní. Jenže třeba nebudou mít za kým jít, protože tu třeba už nebudu. Protože když u mě bylo všechno na hovno, nikdo z nich tu nebyl.
A když teď usednu před zrcadlo, vidím v něm holku držící skleničku vína, jakoby to byla její poslední naděje na záchranu. Poslední jistota. Má slzy v očích a vypadá smutně a bezradně. Možná, že tohle je mé opravdové já a nemám právo na to, být jednou aspoň veselá a nic nemuset řešit. Není mi souzeno přijímat samu sebe takovou, jaká jsem.
 


Komentáře

1 Medard Medard | E-mail | Web | 22. listopadu 2016 v 6:19 | Reagovat

:/

V první řadě je mi líto, že máš tak hloupý kamarády. Taky se proto bavím jen s jedním člověkem, o kterém vím, že si přátelství váží stejně jako já. Lidi jsou prostě zaostalí a hodně pudoví. Hrajou si na lásku na celý život a vydrží jim to tak dva měsíce až rok, po kterém tu "opravdovou lásku" opustí kvůli naprostý blbosti a najdou si jinou opravdovou celoživotní lásku na dva měsíce... Bydlím s klukem už šestý rok a stejně pořád počítám s tím, že je pravděpodobnější, že mě opustí on než kamarád.

Taky jsou lidi trapní, ale to jsi zjistila koukám sama :) Vůbec se tím netrap. Proč by ti mělo záležet na názoru nějakých idiotů tam venku? Přišel ti ten kluk snad jako sympaťák? Chtěla by ses bavit s klukem, který se chová takhle? Kdyby ti řekl "líbí se mi růžovovlasé holky", obarvila by ses na růžovo? I kdyby se tak choval k někomu jinému a k tobě byl milý? Je to jen blb, který je tak moc zakomplexovaný, že musí ponižovat ostatní, aby se cítil alespoň trochu líp. Toho smaž. Jemu je taky nejspíš jedno, že si o něm myslíš, že je kretén. Tobě na jeho názoru taky nemusí záležet.

Kdybys to chtěla hrát na názor většiny, tak většině se líbí Brad Pitt. Mně ne. Většině se líbí populární hudba. Mně ne. Připadá tobě Brad Pitt jako nejkrásnější muž světa? Posloucháš stejnou hudbu jako většina? Pravděpodobně ne a taky tě to netrápí. Nebo se snažíš, aby se ti líbili stejní lidi jako ostatním a aby se i tvůj vkus ohledně ostatních věcí shodoval s většinovým? Asi ne. Proč se teda nutně potřebuješ líbit ostatním? Není to jedno? Důležitý je tvůj názor.

Tvůj názor je, že jsi pěkná. Na ničem jiném nezáleží.

Ale abych tě uklidnil, posmívaj se venku i mně. Jsem na netu celkem populární, i venku potkávám lidi, které uchvacuju už svým vzhledem. Někdo si mě nadšeně fotí, že vypadám jako anime postavička, a ukazuje kamarádkám, někdo se "vtírá", někdo na mě jen nepřestává v tramvaji zírat, občas mě někdo někam pozve. A pak jdu jen s přítelem do obchodu před barák, čekám na něj venku a okolo prochází parta teenage holek. Ani jsem se nepodíval jejich směrem, dokud jsem neuslyšel, jak se jedna z nich začala nahlas posmívat tomu, že mám velký nos a ostatní se zajíkavě nepřidaly.
Jo, mám velký nos. Nelíbí se mi, je křivý, šestkrát zlomený. A i když s klidem odpovíš: "Myslim, že je lepší mít velkej nos než být blbka, co se někomu za velký nos směje.", posmívaj se samozřejmě dál, protože jsou prostě moc tupý. Ale není důvod se kvůli tomu stydět. V ten okamžik si totiž lidi okolo neřeknou "Hm, ajo, ten kluk má fakt velkej nos, to je humorný" :D Řeknou si "Panebože, co je tu zas za slepice." a myslej si blbý věci o nich. To, že mám velkej nos, je lidem - věřim tomu - naprosto ukradený. Komu se to nelíbí, ten si mě prostě nevšímá. Stejně tak je venku všem jedno, jak vypadáš ty. Jen se občas najde blbec, co si rejpne. Ale to neznamená, že oni jsou dokonalí. To znamená jen to, že oni nejen že třeba nevypadaj tak krásně, jak by si sami přáli, ale ještě k tomu se chovaj jako idioti.

Ty máš jednu nezměrnou výhodu:
Můžeš kdykoliv zhubnout, když opravdu moc budeš chtít (i kdyby to mělo znamenat lékařský zákrok) a jít klidně na libovolný počet plastik, abys vypadala jako holka z Playboye.
Ale oni budou debilové vždycky. Transplantace mozku totiž ještě není v současné době možná.. :)

A jen tak mimochodem, slyšela jsi někdy o výrazech "feeder", "gainer" ? :D Osobně znám jednoho feedera a vím, že ta komunita je obrovská. Takže kdybys měla hrát na názory lidí tam venku, doporučuju najít si názory i těchhle lidí, aby to bylo fér.

Chci tím vším říct: 100 lidí, 100 názorů. Nikdy se nezavděčíš všem - a navíc.. proč se o to snažit? Nepotřebuješ se snad líbit pitomcům. Spíš máš dokonce výhodu, že ty pitomce poznáš rychleji než ostatní, protože cítěj potřebu si do tebe rýpnout. Je to podle mě i lepší, než kdybys byla vychrtlá, nechala se sbalit a teprve po měsíci zjistila, že ses nechala sbalit pitomcem, co venku jen tak uráží lidi, aby si pohonil ego.

Vycházíš z toho všeho moc dobře. Nemáš vůbec žádný důvod se něčím takovým nechat vyvést z míry.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama